درباره نشریه

فصلنامه وکیل مدافع، فصلنامه داخلی کانون وکلای دادگستری خراسان است و به انتشار مقالات علمی حقوقی با تأکید بر مباحث حرفه ای و کاربردی اهتمام دارد.

این فصلنامه از حیث تاریخچه دو دوره را پشت سر گذارده است:

الف. در اولین دوره که از سال ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۷ ادامه داشته، این نشریه با عنوان «مجله کانون وکلای دادگستری خراسان» جمعاً در چهار شماره منتشر شده است. امید می رود مقالات این چهار شماره، به زودی در آرشیو مقالات این وبگاه بارگذاری شده و در دسترس علاقمندان قرار گیرد.

ب. در دوره جدید که از سال ۱۳۹۰ به بعد آغاز شده، نشریه کانون وکلای دادگستری خراسان در قالبی دیگر و با عنوان «فصلنامه وکیل مدافع» پا به عرصه وجود گذارده است. تا سیزدهمین شماره از این دوره (سال ۱۳۹۰- ۱۳۹۳)، افزون بر مقالات علمی و ترجمه ها و سخنرانی های حقوقی، اخبار  حقوقی، نقد آرا، مقالات و مباحث ادبی - تاریخی مرتبط با حقوق و همچنین قوانین تازه در فصلنامه منتشر می شد. اما از سال ۱۳۹۴ که «گاهنامه خبری تحلیلی کانون وکلای دادگستری خراسان» با مأموریت انتشار اخبار کانون وکلای خراسان و سایر جستارهای مرتبط با عالم حقوق و وکالت پا به عرصه وجود گذارد، فصلنامه وکیل مدافع نیز به انتشار مقالات علمی حقوقی منحصر و محدود شد.